A Balatoni Bringakörúton – Nyugat-Balaton kerülők.

A Balatoni Bringakörút kicsiknek és nagyoknak biztonságos, és nagyon kellemes útvonalat kínál, melyet mind többen fedeznek fel.

Túrák a Balatoni Bringakörúton

Ha valaki a Balatonnál szeretne bringázni, első körben a Balatoni Bringakörút jut eszébe. De vajon milyen kincseket, kitérőket rejtenek ezek az útvonalak? Amennyiben a Nyugat-Balaton régióban terveznek kerékpáros túrát, tekintsék meg ajánlónk! Az alábbiakban Gyenesdiásról induló körtúrákat ajánlunk, amelyeket azért szeretnek a kerékpárosok, mert gyönyörű tájakon vezetnek keresztül. Az útvonalakon mindkét partot megcsodálhatjuk a túloldalról, és sok szép kerékpáros pihenő és hűsítő strand vár ránk útközben. Utunkat nemcsak földön, hanem hajózási lehetőségek nyomán vízen is folytathatjuk.

“Családi Kör”
Útvonal:
 Gyenesdiás – Vonyarcvashegy – Balatongyörök (hajózás) – Balatonmáriafürdő – Balatonberény – Fenékpuszta – Keszthely – Gyenesdiás
Táv: 30 km, menetidő kb. 2,5 óra
Kiindulópontunk a Bringatanya, ahol akár – nehogy energiahiányban szenvedjünk – ehetünk egy fagyit. Vonyarcvashegy irányába indulunk, ahol különleges élményt kínál a Szent Mihály-domb, ahová a kápolnán kívül a csodálatos kilátás miatt is érdemes felkapaszkodni. Balatongyörök kedves strandja melletti mólóról a kezdő túrázók már áthajózhatnak Balatonmáriára. Fenékpusztán a 400 éves Berki Betérő, a római kori romok (Valcum), és a madárgyűrűző mindenképp megér egy megállót. Utunk haza Keszthelyen át vezet vissza Gyenesdiásra.


“Baráti kör”
Útvonal:
Gyenesdiás – Balatongyörök – Balatonederics – Szigliget – Badacsony (hajózás) – Fonyód – Balatonfenyves – Balatonberény – Keszthely – Gyenesdiás
Táv: 65 km, menetidő kb. 5 óra
Baráti társasággal érdemes egy nagyobb körre indulni Badacsonyt is érintve. A “Családi körön” kell elindulni, majd Balatongyörökön továbbhaladva megpihenhetünk a Szépkilátónál, itt kicsit “kapaszkodni” kell. Balatonedericsen útba esik az Afrika Múzem, Dr. Nagy Endre vadász hagyatéka. Szigliget nevezetessége a Várhegy a rajta levő várrommal, ahonnan az egyik legszebb magyar vidék képe tárul elénk. Főszezonban Szigligetről is áthajózhatunk Balatonmáriára, de mi azt javasoljuk a társaságnak, hogy tekerjen el mindenképpen Badacsonyig, és feltétlenül kóstoljon meg egy pohár híres Kéknyelűt, majd hajóval folytathatja újtát Fonyódra. A Balaton déli partján vezető bringaútat vidám strandok törik meg, illetve szép időben gyönyörű látványt nyújtanak az északi part hegyei.

A túrákat összeállította: Tar László, Nyugat-Balatoni Turisztikai Iroda np. Kft.
Az ajánlókat a Balatonbike365 projekthez igazítottuk, tehát az útvonalakat, megnevezéseket és jelzéseket megtalálják a balatoni kerékpározóknak létrehozott weboldalon, applikációban és nyomtatott térképeken egyaránt, amelyek segítségével könnyen elkészítheti mindenki saját túratervét.
Weboldal: balatonbike365.hu
Applikáció: BalatonBike365

Egy kis segítség a kihelyezett táblák értelmezéséhez:

  • A táblákon a keret és a kerékpáros pikto háttérszíne jelzi az út minőségét (pl. a barna színű keret föld utat, nehéz terepet jelöl, minden más esetben zöld keretet láthatunk a táblán).
  • Mountain bike útvonalat jelöl a barna négyzetben fehérrel írt “MTB“.
  • A számok gerincútvonalakat, míg a betűk mindig körútvonalakat jelölnek (pl. bordó “A”/”B”/”C”/”D” = Festetics útvonalak).
  • A kisebb megerősítő táblákon már csak számok, betűk és színek – valamint a tábla irányjelző alakja – jelzik, hogy merre kell haladnunk.

Forrás, további részletek: balatonbike365.hu

Térképért, további tippekért forduljon a Tourinform irodához!